Haber

Volkswagen ve Vivo M2 Lab’ı kurduklarını duyurdu

volkswagen arabalarını daha akıllı hale getirmeye çalışırken bir dizi yazılım sorunu yaşıyor. VW Grubuna bağlı markalar için kendi yazılımını kullanmak isteyen şirket, yakın zamanda Vivo ile ortaklık kurdu. İki şirket, araçlar ve mobil cihazlar arasındaki entegrasyon üzerinde çalışacak.

volkswagenve Vivo M2 Lab’ın kurulduğunu duyurdu

Otomobil dünyası yıllardır Google’ın Android ekosistemini kullanıyor. Buna karşılık Volkswagen gibi şirketler kendi multimedya arayüzlerini geliştiriyorlar. Bu konuda vites yükselten VW’nin yazılım birimi Cariad, Vivo ile yeni bir iş birliği kurduğunu duyurdu.

Basın açıklamasına göre Mobil ve Mobilite Füzyon Ortak Yenilikçi Laboratuvarı (M2 Lab) kuruldu. Otomobiller ve taşınabilir cihazlar arasında sorunsuz bir ilişki için çalışacak olan bu marka, iki firmanın teknolojilerini birleştirecek.

132132132132

Cariad, yeni laboratuvar aracılığıyla Vivo ile yakın iş birliği yapacak. Amacı tek bir arayüz üzerinden hem araçları hem de kullanıcıların telefonlarını kontrol etmektir.

İlk projelerden biri, kullanıcıların bilgi-eğlence ekranında taşınabilir oyunlar oynamasına olanak sağlayacak Gamebase uygulaması olacak. Touch&Go isimli bir diğer uygulama ise aracın bazı fonksiyonlarını telefonunuzdan çalıştırmanıza olanak sağlayacak.

Firmalar önümüzdeki dönemde ulaşım konusunda daha fazla çözüm geliştirmeyi hedefliyor. Cariad, Volkswagen sahiplerini hayal kırıklığına uğratan bilgi-eğlence deneyimine büyük değer veriyor.

Elektrikli Porsche Macan gibi birçok yeni model, yazılım hatası nedeniyle ertelendi. Bu durum satışların azalmasına neden oldu. Bu, şirketin yaklaşımını elden geçirmek için yardıma ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Vivo’nun iş birliğinin neler getireceğini yakında göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu