Haber

Savcı Sayan: Deniz Baykal’ın Erdoğan’a gizli bir hayranlığı vardı

İzmir 27. Dönem Milletvekili adayı Savcı Sayan, sosyal medya hesabından Deniz Baykal hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Sayan, “Baykal’ın Erdoğan’a gizli bir hayranlığı vardı” dedi.

Sayan, Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu gizli hayranlığı dile getirdiği şu ifadeleri paylaştı:

“Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut Altınok, CHP’li belediyelerin yapamadığını yaptı. Deniz Baykal adına park açıyor.

Neyse ki beni aradı ve davet etti. Ancak daha önceden belirlediğim İzmir ve çevre illerdeki programlarımdan dolayı katılamıyorum. Katılmayı isterim. İşe yaramadı. Anlamlı bir açılış söyledim. Çünkü Baykal Bey bu ülkenin yerli ve milli liderlerinden biriydi. Ne zaman bu ülkenin yerli ve milli değerlerine sahip çıkmadıysak hep zararını gördük.

Dün bu ülkenin yerli ve milli değerlerine sahip çıksaydık bugün muhtemelen bu kadar büyük acılar yaşamazdık. Bugün Sayın Erdoğan gibi yerli ve milli bedellere sahip çıkmazsak yarın daha çok çekeceğimiz kesin. Baykal Bey, Erdoğan’ın rakibi olmasına rağmen, özel görüşmelerimizde verdiği cümlelerden anladığım kadarıyla Erdoğan’ın gizli bir hayranıydı. Bazen oturup siyaset dışında konuştuğumuzda hep takdirle Sayın Erdoğan’dan bahsederdi. “Kerata çok iyi belediyecilik yaptı. Başbakanlığı çok iyi götürüyordu, bu ülkenin buna ihtiyacı var diyordu.” Bir gün bana, “Ben cumhurbaşkanıyım, Türkiye’yi yurt dışında temsil ediyorum. Sayın Erdoğan içeride başbakan ve Türkiye’yi büyük yapan şeyler yapıyor. Türkiye’yi kim elinde tutabilir?” Ama siyaset böyle bir şeye izin vermez dedi. Baykal Bey yerli ve milli büyük bir liderdi. Ancak bugün o gün değil.

Ben kendi çıkarımı düşünseydim Sayın Erdoğan’ın siyasi yasağını kaldırmak için çalışma başlatmazdım.

Ama ülkemin çıkarlarını partimin çıkarlarından üstün tuttum ve üzerime düşeni yaptım, demokrasi için gerekeni yaptım. Biliyorsunuz Baykal’a bu konuda çok eleştiri geldi. Neredeyse linç ediliyorlardı. Ancak Baykal bunun gerçek bir karar olduğuna inanıyordu. Tek bir gün bile pişman olmadı. Tüm sorulara inandığını ve gereğini yaptığını söyledi.

Sayın Erdoğan’ın geçirdiği ameliyat sonrasında Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Baykal, Sayın Erdoğan’a geçmiş olsun dilekleri için randevu talebinde bulundular. Sayın Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na genel merkezde, Sayın Baykal’a konutunda randevu verdi. Döndüğünde çok sevindi.

Erdoğan Bey ona, “Kılıçdaroğlu da randevu istedi ama biz önce size döndük ve size uygun evi bulduk. Çünkü bizim gözümüzde farklı bir değeriniz var.” Olcay Hanım’ın Sayın Erdoğan’a “Sigara yasağı kararınızı destekliyorum, iyi iş çıkarmışsınız” sözünü hiç unutmadı. Tam bir dostane aile sohbeti yaptığımızı söyledi.

Ve Sayın Erdoğan’ın çalışkan bir vatansever olduğunu her zaman dile getirdi. Bugün CHP’nin elinde kimin olduğunu gördüğümüzde Baykal’ı daha çok arıyoruz. Baykal hayatta olsaydı ve Fetöcüleri Cumhuriyet Halk Partisi listelerinde görseydi çok zarar görürdü. Bugün görüyoruz ki Türkiye’nin değerlerine Cumhuriyet Halk Partisi değil AK Parti sahip çıkıyor. Atatürk üzerinden siyaset yapan CHP, Atatürk’ün adeta izlerini silmeye çalışan insanlarla hareket etmektedir. Ancak AK Parti ve AK Parti’li belediyeler hangi partiden olursa olsun bu ülkenin değerlerine sahip çıkıyor. Bugün de CHP’li belediyelerin yapması gerekeni Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut Altınok’un yaptığını görüyoruz. Allah bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozmasın ve bu ülkenin yerli ve milli bedellerini zamanında öğrenmeyi nasip etsin. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın çok güzel bir işe imza attınız başkanını unutan CHP’liler utansın inşallah.” -AĞRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu