Haber

İzmir Halk Kasabı’na mobil araç da eklendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi 11 şube ile hizmet veren Halk Bakkalı/Halk Kasabı’na bir de mobil araç eklendi. Çiğli’nin Köyiçi Mahallesi’ndeki ilk seyyar pazarı ziyaret eden Lider, Tunç Soyer, ” izmir Her mahalleye gidecek. Vatandaşlarımızın uzun süredir mahrum kaldıkları et ürünleri ile buluşmasını sağlayacak” dedi.

izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in halka sağlıklı, ucuz ve güvenilir gıda ulaştırma vizyonuyla hayata geçirdiği Halk Bakkalı/Kasap’ın 11 şubesine mobil araç eklendi. Çiğli’nin Köyiçi Mahallesi’nde faaliyete geçecek ve 09.00-20.00 saatleri arasında hizmet verecek ilk seyyar marketi ziyaret eden Lider Tunç Soyer’e İzTarm A.Ş. Genel Müdür Murat Onkardeşler’e Büyükşehir Belediyesi bürokratları, mahalle muhtarları ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.

VATANDAŞIN CEBİNDE KALAN RAKAMLAR 25 MİLYON LİRAYI AŞTI

Mobil marketin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden ve vatandaşlara “hayırlı olsun” diyen Önder Tunç Soyer, ülkedeki enflasyonu hatırlattı. Önder Soyer, hayat pahalılığı yüksek Halk Kasabı/Halk Bakkalıyla uğraştıklarını belirterek, “Biliyorsunuz bu yüksek hayat pahalılığı, yüksek enflasyon İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işi değil ama biz yine de çabalıyoruz. Sadece kurduğumuz Halk Kasabı ile vatandaşımızın cebinde kalan miktar 25 milyon lira” dedi.

“EN ÇOK İHTİYAÇ OLAN MAHALLEYE GİDECEĞİZ”

Başkan Soyer, 12’ncisinin gezici olarak hizmete girdiği Halk Kasabı için, “İzmir’in her mahallesine, en çok ihtiyaç sahibi mahallelerine gidecek ve vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları et ürünleri ile buluşmasını sağlayacak. uzun süredir yoksun.”

HER HAFTA FARKLI BİR MAHALLEDE OLACAK

Halk Kasabı portatif aracı 4 Haziran Pazar gününe kadar 09.00-20.00 saatleri arasında Çiğli noktasında hizmet verecek. Pazar günü mobil araç kapalı olacaktır. Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda araç her hafta farklı bir mahallede hizmet verecek. Belirlenen satış noktalarının duyurusu Halk Bakkalı’nın sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden yapılacak.

12 ŞUBE İLE UCUZ VE SAĞLIKLI GIDA

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İzTarım A.Ş. Halkın Bakkal’ın yenilenen ve sayısı 12’ye ulaşan Halk Kasap reyonlarında küçük üreticilerden alınan sağlıklı ve güvenli et ürünleri, İzmir markalı işlenmiş ürünler ve karkas etler Odemiş Et Entegre Tesisi tarafından uygun fiyatlarla satışa sunuluyor.

Enflasyon nedeniyle piyasa fiyatının yaklaşık yüzde 40 altında satılan et ürünleri vatandaşların mutfaklarına umut oldu. Et ürünlerinin yanı sıra İzmir’in süt ürünleri, bitkisel ürünler ve Türkiye’nin dört bir yanından kooperatifler tarafından üretilen doğal ve sağlıklı ürünler Halk Bakkal-Halk Kasabı şubelerinde bulunuyor.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu