Teknoloji

WhatsApp, Avrupa Birliği kurallarına uymayı kabul etti

WhatsApp, 4 Ocak 2021 tarihinde kullanıcı sözleşmesini yeniledi ve bu sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesaplarını sileceğini duyurdu.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu ve AB ülkelerinin tüketiciyi koruma makamları, geçtiğimiz yıl WhatsApp’a kullanıcıların kişisel verilerinin kullanımına ilişkin bir uyarı yazısı göndermişti.

WhatsApp’a gönderilen mektupta, şirketten 2021’de hizmet şartlarında ve zımni politikasında yaptığı değişiklikleri netleştirmesi istendi.

Sözleşmedeki birçok unsur yankı uyandırdı. Bunlardan ilki kullanıcıların kişisel verilerinin Facebook ile paylaşılması gerekliliğiydi.

WhatsApp AB kurallarına uyacak

Avrupa Birliği, WhatsApp’ın hizmet koşullarındaki değişiklikler konusunda daha şeffaf olmaya kararlı olduğunu bildirdi.

AB Komisyonu, üye devlet tüketici kurumları ile WhatsApp arasındaki diyalog sonrasında, uygulamanın kullanıcıları daha iyi bilgilendirmeyi ve sözleşme güncellemeleri konusunda kullanıcıların tercihlerine saygı duymayı kabul ettiğini duyurdu.

Açıklamada, WhatsApp’ın kullanıcıların kişisel verilerini diğer Meta şirketleriyle veya Facebook dahil üçüncü şahıslarla reklam veya başka amaçlarla paylaşmayacağına dikkat çekildi.

sancaktepe-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu