Haber

Üsküdar Belediyesi İstanbullulara aşure dağıttı

Üsküdar Belediyesi İstanbullulara aşure dağıttı

İSTANBUL – Üsküdar Belediyesi geleneksel aşure dağıtımına bu yıl da devam etti. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Mihrimah Sultan Camii önünde stant devralarak vatandaşlara aşure dağıttı.

Üsküdar Belediyesi paylaşmanın, dayanışmanın, beraberliğin ve sevginin sembolü olarak geleneksel hale gelen aşure dağıtımına bu yıl da devam etti. ‘Aşuremizi Paylaşıyoruz’ temasıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Mihrimah Sultan Camii önünde stantlar kuruldu. Dev kazanlardaki aşureler, her yaştan çok sayıda İstanbulluya dağıtıldı. Vatandaşların yoğun talep gösterdiği ‘Aşuremizi Paylaşıyoruz’ etkinliğine katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen vatandaşlara aşure dağıttı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirterek, “Gördüğünüz gibi vatandaşlarımızın ilgisi ve ilgisi çok yoğun. Hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Üsküdar belediyesi olarak böyle bir güzelliği yaşatıyoruz. Üsküdar’da gelenek yaşatılıyor, dün itibari ile kazanlar kaynadı. 10 bin vatandaşımıza aşure dağıtıyoruz Allah kabul etsin, beraberliğimiz bu olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu