Haber

Şahinbey Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılını Spor Etkinlikleriyle Kutladı

Şahinbey Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılını spor etkinlikleri ve vatandaşlara bayrak dağıtımıyla kutladı.

Şahinbey Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gençler Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle masa tenisi, E-spor ve Bocce turnuvaları düzenlendi. Akkent Spor Köyü ve Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen spor etkinliklerine vatandaşların yanı sıra yarışmacılar da büyük ilgi gösterdi. Şahinbey Belediyesi ayrıca Cumhuriyetin 100. Yıldönümünde ve Şahinbey’de 16 Türk devletini temsil eden 16 farklı noktada yılın 365 günü dev Türk Bayraklarını dalgalandırdı. Öte yandan belediye hizmet binası önünde vatandaşlara ve esnafa bayrak hediye edildi.

“324 sporcu katıldı”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü bir kez daha kutlayarak, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı şanlı Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlamanın gurur ve onurunu yaşıyoruz. 29 Ekim, eşi benzeri görülmemiş şerefli bir gündür. Tarih boyunca köleleştirilmiş, köleleştirilemez.” Halkın dirilişinin, küllerinden yeniden doğuşunun adıdır. Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal etrafında kenetlenerek gerçekleştirdiği Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, dünya tarihinde eşine az rastlanır bir başarıdır. Şahinbey Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını çeşitli spor etkinlikleriyle kutluyoruz. Etkinliklerle kutladık. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bedensel, zihinsel ve ahlaki gelişimleri için sportif faaliyetler oldukça değerlidir. Bu nedenle spor alanında yatırımlarımıza devam ediyor ve yaptığımız her yatırımı geleceğimize yatırım olarak değerlendiriyoruz. Akkent Spor Köyü, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde. İstanbul ve Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen spor etkinliklerine yüzlerce sporcu katıldı. Spor alanlarımızda buluşturduğumuz gençler, spor aracılığıyla yaşıtlarıyla daha fazla sosyalleşme ve paylaşım yapma olanağına sahip oluyor. Düzenlediğimiz spor etkinliklerinin yanı sıra vatandaşlarımıza ev ve işyerlerine asabilecekleri bayraklar hediye ettik. “Bu tür faaliyet ve organizasyonlarda bizlere her zaman destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ve federasyonlarımızın il temsilcilerine teşekkür ediyor, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını bir kez daha kutluyorum” dedi.

Yarışmalarda başarılı olan sporculara Şahinbey Belediyesi tarafından madalyalar ve çeşitli ikramlar verildi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu