Haber

Kocaeli’de İSU’dan depremzedelere geçici abonelik kolaylığı

KOCAELİ (İGFA) –Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından harekete geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 11 ili etkileyen felaketin ardından bölgedeki yaraları sarmak için seferber oldu.

Afet bölgesinden Kocaeli’ye gelen depremzedeler için değerli bir karar alan İSU İdare Meclisi, bu kapsamda açılacak geçici aboneliklerin “sosyal destek tarifesine” dahil edileceğini duyurdu.

KOCAELİ SAKİNLERİ İÇİN DÜZENLEME

AFAD aracılığıyla deprem bölgesini terk etmek isteyen aileler, başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki geçici barınaklara nakledilmeye başlandı.

Bu kapsamda Kocaeli’ne gelen depremzedeler, Büyükşehir’e bağlı kampların yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarına ait sığınma evlerinde ağırlanıyor. Bu gelişmelerin ardından İSU Yönetim Kurulu, deprem bölgesinde ikamet etmekle birlikte geçici barınma amacıyla ilimize gelen depremzedelerin konutlarında açılacak geçici aboneliklerde; 2560 Sayılı Kanun ile İSU Tarifeleri ve Abone Hizmetleri Yönetmeliği’nin verdiği yetkiye istinaden bazı kesintili düzenlemelerin yapılmasının uygun olacağına karar verilmiştir.

AFETE İLİŞKİN BELGE İLE BAŞVURU

Kocaeli’ye gelen depremzedelerden; Geçici olarak ikamet edecekleri ilçede Kaymakamlığa kayıt yaptırmaları ve “Afet Mağduru” olduklarına dair düzenlenecek belgeyi İSU’ya ibraz etmeleri halinde;

a) Süreli aboneliklerde: DASK talep edilmemesi, teminat, sayaç açma-kapama, sayaç söküm ve takma ücreti alınmayacaktır,

b) Bu kapsamda açılacak geçici abonelikler, 26.06.2020 tarihli ve 7 sayılı İSU Genel Kurulu kararı ile Tarife Cetveline eklenen “sosyal destek tarifesi” kapsamına alınarak bu tarifeden yararlandırılacaktır. ,

c) Mağdurlara devam etmeyen abonelikler; kazanılmış hak teşkil etmeyeceğini, herhangi bir sebeple üçüncü kişilere devredilemeyeceğini, uygulamanın 31.12.2023 tarihine kadar devam edeceğini ve bu tarihte sona ereceğini,

d) Afet Mağdurlarına açılmış olan kesintili aboneliğin bu kapsamda herhangi bir şekilde sona erdirilmesi durumunda, bu kapsamda yapılacak abonelik talepleri için “İSÜ Tarifeleri ve Abonelik Hizmetleri Yönetmeliği”ne göre işlem yapılacaktır. konutlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu