Haber

İzmir’de taksi şoförü müşterisi tarafından vuruldu

İzmir Gaziemir’de taksi şoförü, soğukta üşümesin diye yanına aldığı müşterisi tarafından tabancayla 3 el ateş edildi. Araç içi kameraya kaydedilen olayda, saldırganın soğukkanlı tavrı ve dakikalarca araçta bir şey arayan yaralı sürücüye tokat atması dikkat çekti.

Gaziemir ilçesinde önceki gece saat 03.30 sıralarında meydana gelen olayda, Buca Göksu Mahallesi’nden maskeli bir müşteriyi alan taksi şoförü Oğuz E. (44), müşterinin güzergahı tarif etmesi üzerine aracını hareket ettirdi.

TAVSİYE “BAZI İNSANLARA GÜVENMEMELİSİNİZ”

Taksi şoförü Oğuz E., saldırgan müşteri tarafından bir süre yanlış adreslere sürüldükten sonra istediği adrese geldiğini belirterek aracı durdurdu. “Borçumuz ne kadar?” diyen saldırgan, cebinden para çıkarıyormuş gibi yaparak “221 lira kardeşim” diyerek yanındaki silahla sürücüyü arka arkaya 3 kez vurdu.

Saldırının ardından taksi şoförü yan koltuğa düşerek acı çekerken, saldırgan araçtan inerek ön yolcu kapısını açarak araca girdi ve yaklaşık 10 dakika boyunca bir şeyler aradı. Araç içi kameraya kaydedilen görüntülerin bazılarında “Bazı insanlara güvenilmez” dediği duyulan saldırgan, orta yaralı taksi şoförüne tokat attıktan sonra dakikalarca aracın dışında bekledikten sonra olay yerinden ayrıldı.

YANLIŞ ADRES VEREREK SÜRÜCÜYÜ YOK ETTİ

Saldırgan müşterinin taksi şoförünün dikkatini dağıttığı anlar ise araç içi güvenlik kamerasına yansıdı. Bir süre araçla gittikten sonra “Buca Belediyesi arkasındaki spor salonuna” gideceğini söyleyen saldırgana, taksi şoförünün “Abi Gaziemir’deyiz” dediği, saldırganın ise “Gerekir” dediği duyuluyor. orada ol”.

“SOĞUK HAVALARDA ALACAĞIM DEDİM”

Görüntülerin bir bölümünde taksi şoförü, “Arabayı yeni aldım. Şoför arkadaşımı bıraktım, eve gidiyordum. Zaten çalışmayacağım, araba bozuk. Arabayı sanayiye bırakacağım” diyor. sabah. Havalar soğur diye düşündüm. İnsanları yolda bırakamazsınız. O maskeyi takarsanız kimse durmaz kardeşim.” Saldırgan, “Ben hastayım o yüzden giyiyorum kardeşim” diyor. Sürücü Oğuz E.’nin, “Ben alırım, neden olmasın? Bu havada insanları sokakta mı bırakalım, dışarısı buz gibi?” dediği duyuluyor.

Yaralı Oğuz, çevredekilerin ihbarı üzerine adrese gelen sağlık ekibi tarafından İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. E. burada ameliyata alındı. Sürücünün hastanedeki tedavisinin devam ettiği öğrenilirken, polis ekiplerinin saldırganı yakalamak için çalışma başlattığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu