Haber

İBB Meclisi’nde, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısı lanetlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısı lanetlendi.

İBB Meclisi kasım ayı toplantısı, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında, Saraçhane’deki belediye binasında gerçekleştirildi.

Okul, Meclis’te yaptığı konuşmada, İstiklal Caddesi’nde dün hain terör örgütünün yaptığı hain saldırıda, 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralılar olduğunu hatırlattı.

Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar dileyen Okul, “Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden bu hain saldırıyı şiddetle kınıyorum, lanetliyorum. Bu ülkenin başına örülen ağları, bu millet tek tek yıkacaktır, yıkıyordur da. Bu ülkeyi durduramayacaklar, bu milleti durduramayacaklar.” dedi.

Okul daha sonra, AK Parti, CHP, MHP ve GÜZEL Parti Küme Başkanvekillerinin ortaklaşa hazırladığı metni okudu.

Metinde şunlar kaydedildi:

“Ülkemizin istiklaline dönük İstiklal Caddemizde meydana gelen hain terör saldırısını gerçekleştirenleri ve tüm iş birlikçilerini en şiddetli biçimde lanetliyoruz. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, hastalarımıza acil şifa, İstanbul’umuza, ülkemize geçmiş olsun diliyoruz. Bu cinsten kalleşçe ve haince yapılan akınlar, milletimizin yürüyüşünü, azim ve direncini asla kıramayacaktır. Terörle uğraşımızın çok daha kararlı, çok daha güçlü bir biçimde devam edeceğinden hiç kuşkumuz yoktur. Türkiye’yi terörle teslim alamayacaksınız. Devletimiz daim, milletimiz kaim olsun. Milletimizin başı sağ olsun.”

Daha sonra sevk maddeleri görüşüldükten sonra Meclis’in birinci oturumu sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu