Ekonomi

Harran Üniversitesi, Tanıtım ve Kariyer Fuarı’nda Yerini Aldı

Harran Üniversitesi, üniversite adayı öğrencilerin gerçek tercih yapabilmelerine katkı sağlamak ve üniversiteyi daha yakından tanıtabilmek ismine ‘Şanlıurfa Üniversite Bölüm Tanıtım ve Kariyer Fuarı Meslek Bölüm Tanıtım Atölyeleri Programı’na katıldı.

HRÜ Kurumsal Bağlantı Koordinatörlüğünce organize edilen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Fuaye alanında başlayan tanıtım günlerine, çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesi stant açarak iştirak gösterdi.

Program müddetince Harran Üniversitesi’nde alanında uzman birçok akademisyenler tarafından imtihan motivasyonu, YKS hazırlık stratejileri, ekonometri, iktisat, işletme, kamu idaresi, idare bileşim sistemleri, diş hekimliği, tıp, bilgisayar, yazılım, elektrik-elektronik mühendislikleri, hemşirelik, beslenme-diyetetik, fizyoterapi rehabilitasyon, okul öncesi, sınıf ve İngilizce öğretmenlikleri, eczacılık ile gelecek planlama üzere mevzularda üniversite öğrencisi adaylara yönelik seminerler düzenlendi.

Harran Üniversitesi stantlarında da Kurumsal Bağlantı Koordinatörlüğü işçileri ve öğretim elemanları tarafından fuarda öğrencilere; fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve kısımlar hakkında yüz yüze bilgi transferi sağlandı.

Adaylar için Harran Üniversitesi’nde bulunan kısımların yanı sıra üniversitenin sosyal-kültürel imkânları, öğrenci kulüpleri, yurt ve burs imkanları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu