Haber

DSİ Karadenizspor, liderliğini sürdürmek istiyor

Bölgesel Amatör Ligi 3. Grup’ta 20 puanla lider durumda olan DSİ Karadenizspor’un teknik sorumlusu Nuri Yılmaz, liderliklerini sürdürerek gayelerine ulaşmak istediklerini söyledi.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, dönem başındaki amaçlarının üst sıralar olduğunu ve adım adım bu maksatları yolunda ilerlediklerini belirtti.

Yarışmacı bir ekip olmak, Trabzon ve Türk futboluna gençler kazandırmak istediklerini söz eden Yılmaz, “Kulüp yapısının antrenörlüğe bakış açımızla duruşumuz ve hedeflerimizle örtüşmesi sonucunda bu sezon için anlaşma sağladık. Kulübün altyapıya verdiği değer bizim için çok önemli, benim de çalıştırıcı olarak genç oyunculara karşı hassasiyetim var, onları A Takım düzeyinde oynatıp profesyonelliğe geçişine yarar sağlamak, bunu da yarışırken yapmak istiyorum.” dedi

Yılmaz, daha evvel vazife yaptığı gruplarda profesyonel liglere oyuncular kazandırdıklarını anlatarak, şunları söyledi:

“Gerçekten çok önemli ve de zor geçen sene çalıştığım kulüpte ilk kez A Takım oynattığım ve şu an profesyonel olan 2 oyuncum var. Onlar da 18 yaşında. Karakterimizde hep zor olanı seçmek var. Çünkü zor olan işler en değerli işlerdir. Ben ve ekibim daha önce çalıştığım kulüplerde olduğu gibi burada da o çizgiyi devam ettirmek amacındayız. Takımımızda bu sezon sonunda profesyonel olabilecek genç oyuncularımız var, mümkün olduğunca onlara bu şansı veriyoruz.”

Çarşıbaşı Belediyespor karşısında 1-0 galip gelerek kıymetli bir virajı kayıpsız döndüklerini belirten Yılmaz, “İki grup için de değerli çabaydı. Maça düzgün başladık ve golü de bulduk. Sonraki kısımda orta alanda rakibe reaksiyon veremedik. Kısım bölüm baskı yesek de devreye 1-0 önde girdik. 2. yarı 1-2 durumun dışında durum vermesek de istediğimiz oyun kurgusunu gerçekleştirmekte zorlandık. Buna karşın gol ve goller atacağımız konumlar üretsek de bunları değerlendiremedik. 1-0 da olsa kazanmasını bildik. Oyuncularımı kutluyorum. Bize her an takviye veren idare konseyimize da teşekkür ediyorum. Liderliğimizi sürdürerek amacımıza varmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yılmaz, önlerinde Arhavispor ile oynayacakları karşılaşmanın bulunduğunu dile getirerek, “Alt sıralarda bulunan, lige istediği üzere başlayamayan, kıymetli bir topluluğu olan Arhavispor ile karşılaşacağız. Rakibin büyüğü küçüğü yok, tıpkı ciddiyet ve konsantrasyonla maça en düzgün formda hazırlanıp kazanmak istiyoruz. Umut ediyorum ki moral motivasyonumuzun yüksek olduğu bu devirde alanımızda kazanıp yolumuza devam edeceğiz. Pazar günü saat 13.00’de Trabzonlu futbol severleri Ahmet Suat Özyazıcı Stadı’nda karşılaşacağımız Arhavispor karşılaşmasına davet ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu