Haber

DP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Açıklandı

KERİM UĞUR

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, İzmir’de düzenlenen toplantıda seçimlerin önemine dikkat çekerek, partisinin büyükşehir belediye başkan adayının Burcu Bostancıoğlu olduğunu duyurdu.

İzmir’de birçok siyasi partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını açıklamasının ardından DP de bugün yaptığı toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıkladı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya DP İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş ve Demokrat Parti Parti Meclis İlişkileri Lideri, Parti katıldı. Kendisine sözcüsü ve İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş da eşlik etti.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, konuşmasında, “Geride bıraktığımız genel seçimin ardından hızla yerel seçimlere doğru ilerliyoruz. Cumhuriyetin geçmiş bir safha gibi ele alındığı böyle bir dönemde, özellikle de son 20 yılda, Uzun bir süre seçim yapılmayacağı bilinciyle yapılan bu yerel seçimlerin sonuçları nefes kesicidir.” Vereceğimiz ve alacağımız siyasi iklimde belirleyici olacak. Bu nedenle DP İzmir olarak tanımladığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerinin ve hayalini kurduğumuz Türkiye’nin tüm nitelikleriyle temsil edildiği İzmir’de Demokrat Parti olarak biz, Demokrat Parti, geçmişte olduğu gibi bu yerel seçim sürecinde de zaman zaman İzmir’e gidiyor. Hafızamızla milletin önünde güçlü bir alternatif olmak için var gücümüzle çalışacağız. Bugün İZBB adayımızı açıklıyoruz. İlçelerdeki adaylarımız ayın 20’sine kadar kademeli olarak açıklanacak. Türkiye’nin demografik yapısı ortadadır. Bu dönemin İzmir’e çok yakışacağını düşünüyor ve inanıyoruz. Değerli tecrübesini ve akademik kimliğini üye olarak siyasete aktaracağına inanıyor ve Burcu Bostancıoğlu’nu İzmir Büyükşehir Adayımız olarak ilan ediyoruz. Meselemiz sadece siyasette değişen demografi değil, sadece kamuoyunun değişmesi de değil. Zihniyet dönüşümüne öncülük edecek adayımız olarak Sayın Burcu Bostancıoğlu’nu ilan ediyoruz. Bu seçimde bir kez daha söz milletindir dedik. “Kelam bir kez daha İzmir’in ve kadınlarımızındır” dedi.

“MEKÂNIN SAHİBİ GERİ DÖNDÜ”

Uysal’ın ardından konuşan DP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burcu Bostancıoğlu, şunları söyledi:

“Bugün tarihi bir gün, çünkü 30 yıl sonra bir İzmir kadını olarak Demokrat Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayıyım, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği şehirlerden biri olan İzmir’e geliyorum. Atatürk ilkeleri ve İnkılâplar ışığında kadın siyasetçi olarak büyükşehir adayı olmak büyük bir onur ve sorumluluktur.Bu sadece bir seçim yarışı değil, aynı zamanda Atatürk’ün başlattığı çabayı sürdürmek ve katkı sağlamak için bir fırsattır. kadınların topluma daha fazla katılımı için.Ben 3. kuşak İzmirli bir İzmirli kadınım.Kadınların temsilcisiyim.İzmirli bir kadın olarak 5 yıldır yerel siyasette şehrime hizmet ediyorum.İzmirli bir kadın -dost şehir.Cumhuriyet kurulduğunda İzmir’in Anadolu’ya örnek olacak bir şehir misyonu vardı.Zaman zaman bundan rahatsız olanlar şehrimize “Kâfir” diyorlardı. İzmir bütün Anadolu’yu kucakladı. Bu şehirde, batının en uç noktasından, doğunun en ücra köşelerinden Balkanlar’dan gelen vatandaşlarımızla nefes alan bir şehir İzmir’iz. İzmir herkes için bir anne yuvası olmuştur. İzmir, dini, dili, ırkı, sosyolojisi ne olursa olsun herkesi kucaklıyor. İzmirliler olarak tarihin bize yüklediği bu misyondan asla vazgeçmeyeceğiz. Biz birlikte İzmir’iz, Romanlarımızla, Kürtlerimizle, Çerkeslerimizle, Türkmenlerimizle, göçebelerimizle, Boşnaklarımızla birlikte güzeliz. İzmir Demokrat Parti’nin evi, Demokrat Parti’nin kalbi İzmir… Kısacası “Mekanın sahibi geri döndü”. İzmir’i daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek, İzmirlilerin refahını artırmak için bu yola çıkıyorum. Eğitim, sağlık, ulaşım, çevre ve daha birçok alanda İzmir’in hak ettiği yere gelmesi için var gücümle çalışacağım. İzmir’i tüm İzmirlilerin şehri yapmak için yola çıkıyorum. “Kimseyi dışlamadan, ayrımcılık yapmadan, kapsayıcı bir yönetim anlayışıyla İzmir’e hizmet edeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu