Teknoloji

Diablo 4, Sadece 5 Günde En Hızlı Satan Blizzard Oyunu Oldu

Oyun dünyasında şu an Diablo fırtınası esiyor. Kendisiyle nesiller büyüten ana dizinin son halkası, yayınlanmasından sadece 5 gün sonra 666 milyon dolardan fazla gelir elde etmeyi başardı.

Lilith’e hoş geldin!

Yıllar sonra yeniden Sanctuary’e adım attığımız Diablo 4, tam da görkeminden beklendiği gibi oyun dünyasında bomba etkisi yarattı. Blizzard’ın en sevilen yapımlarından biri olan serinin dördüncü oyunu, Diablo evrenini genişletiyor ve bizi uyum ve kötülük arasındaki bitmeyen savaşta taraf olmaya zorluyor.

6 Haziran’da piyasaya sürülen Diablo 4, şirket tarihinde rekor kırdı.

Çıktığı ilk 5 günde Blizzard’ın en hızlı satan oyunu olmayı başaran Diablo 4 şimdiden 666 milyon doların üzerinde gelir elde etmeyi başardı. Üstelik oyunun önümüzdeki ay başlayacak dönemi ve yolda olan genişleme paketleri de şu an karşımıza çıkmadı.

Diablo 4, ilk haftasında 30.000 yıldan fazla oynandı!

Oyuncular tarafından 276 milyon saat oynanan oyunda en çok tanınan sınıf büyücüydü. Üstelik daha ilk hafta ölmeye doyamadık! 316 milyondan fazla ölü oyuncu hala 2.71 milyon yaratığı yenmeyi başardı.

Diablo 4 ayrıca Twitch’te bir numara.

Kapalı beta döneminde bile muazzam bir popülarite kazanan oyun, çıktığı hafta Twitch’in birinciliğini domine etti ve günlerce birinciliği hiçbir oyuna kaptırmadı. Ancak Diablo 4 bir şirket rekoru daha kırarak Blizzard’ın ilk haftasında en çok yayınlanan ve izlenen oyunu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu