Haber

Depremden Kurtulan Ege’nin Hayvan Sevgisi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerindeki depremden etkilenen 10 ilden biri olan Hatay’dan 6 Şubat’ta Bodrum’a gelen 14 yaşındaki Ege ve kardeşleri, hayvan sevgileriyle hayranlık uyandırdı.

Hatay’ın Antakya ilçesinde depreme yakalanan Aşkar ailesi Bodrum’a geldi. Bitez Mahallesi Aktur Sitesi sakinlerinden bir hayır evinin kapılarını aileye açtı. Birkaç gündür burada yaşadıkları felaketin şokunu üzerinden atmaya çalışan 14 yaşındaki Ege ve aileden kardeşleri, sitenin bahçesindeki sokak köpeğiyle yemeklerini paylaşmaya başladı.

Ege Aşkar, annesinin telefonunu kullanarak sosyal medya üzerinden Bodrum Belediyesi’ne ulaşarak yardım istedi. Talebi değerlendiren Bodrum Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, depremzede aileye ulaşarak sokak köpeğinin aşı, yontma ve muayenesini yaptı. Yanlarından bir an olsun ayrılmayan Ege ve kardeşleri, yeteri kadar kuru mama, ıslak ve ödüllü paket bırakan ekiplere teşekkür etti.

Hector İçin Harekete Geçiyorlar

Sabah saatlerinde kendi imkanlarıyla Bodrum’a gelen depremzede, ayağı olmayan Hektor isimli köpeğini yanından ayırmadı. Kaldığı otel Hektor’u kabul etmeyince Belediye Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü devreye girdi.

Bodrum Otogarı’nda ekipler tarafından gerekli muayenesi yapılan ampute köpek, Torba Süreksiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. Daha sonra geçici barınma için Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Bodrum Kent Konseyi Temsilcisi İnci Kutay’a teslim edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu