Haber

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: ‘300 Dolarınız Olsa Nabati’ye Verir misiniz?’

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye sosyal medya hesabından ‘300 milyar dolar’ tartışmasına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “300 dolarınız olsa yatırım yapması için Nabati’ye verir miydiniz?” diye sordu.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kazanması halinde ülkeye getirme sözü verdiği ‘300 milyar dolar’ ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Nebati’ye “300 milyar doları nasıl getirecek?” diyerek, “İnsanlar kendileri biliyor, kendi beceriksizlikleriyle halkımızı bunların olmayacağına inandırmaya çalışıyorlar. Bırakın 300 milyar, 300 dolarınız olsa yatırım için Nabati’ye verir miydiniz? Allah aşkına,” diye cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Gelin bir rakam üzerinden saçma sapan söylediklerini göstereyim. 2022’de Vietnam, 27,2 milyar dolarlık doğrudan yatırım çekti. Vietnam’ın Gayri Safi Hasılası 410 Milyar ABD Dolarıdır. Çektiği yatırım, gelirin %6,6’sıdır. Bire bir oranını bize uygulayın, yılda yaklaşık 60 Milyar. 5 yılda 300 milyar Sana saçmalıyorlar, halkım. Kendi beceriksizliklerini ülkenin talihsizliği diye size satmaya çalışıyorlar. Bu millet böyle bir ekonomik rezaleti asla hak etmemiştir. İnsan buraya biraz akıl ve mantıkla asla gelmez. Ekonomiyi uçuracağız, uçuracağız!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu