Haber

Büyük umutlarla transfer oldu! İsak Vural, Hammarby’de 3 yıllığına anlaştı

22 Şubat 2022’de Fenerbahçe Hammarby ile anlaşan 2006 doğumlu İsveç asıllı Türk asıllı futbolcu İsak Vural, Hammarby ile anlaşma sağladı. Kulüpten yapılan açıklamada, 16 yaşındaki futbolcu ile 3 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

“BURADA KALACAĞIMI BİLMEK GÜZEL BİR HİS”

Konuyla ilgili açıklama yapan Isak, “Hammarby’de daha uzun süre kalacağımı bilmek çok güzel bir duygu. Burada kendimi geliştirmek için her türlü fırsatım var. Mümkün olduğu kadar çok oynayıp takıma yardımcı olmayı umuyorum.” terimleri kullandı.

“İSAK, OYNAYA HAZIR”

İsveçli grubun sportif direktörü Jesper Jansson, “Bir süre devam eden görüşmelerin ardından Fenerbahçe ile hem Isak hem de iki kulüp için çok daha uygun bir anlaşmaya varmayı başardık. 18 yaş altı oyuncu, konu FIFA’ya kadar gitti ama Isak artık oynamaya hazır. Hammarby’deki yolculuğu gerçekten başlayabilir.” söz konusu.

FENERBAHÇE’NİN İADE HAKKI VAR

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, oyuncu kiralamasına engel olan ve lisansı başka grupta görünen 18 yaş altı futbolcuların sözleşmesini iptal ettiği öğrenildi. Fenerbahçe, bonservisi ile oyuncuyu geri alma hakkına sahip olacak.

BENFICA’DAN

Benfica altyapısında yetişen İsak, kısa bir süre Barcelona altyapısında da forma giydi. Isak’ın transferi nedeniyle hakkında soruşturma açılan Katalan devi usulsüzlükler nedeniyle transfer yasağı cezası aldı.

EŞLEŞTİRİLEMEZ

Takıma katıldığında başta Barcelona olmak üzere birçok dünya devinin peşinde olduğu söylenen İsak, Fenerbahçe A Grubu’nda şans bulamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu