Haber

Antalya Kumluca Atatürk Stadyumu Projesi İlerliyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından geçtiğimiz ay törenle temeli atılan ve 4 etaptan oluşan Kumluca Atatürk Stadı projesinin temel imalatları tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in söz verdiği güreş, deve güreşi, futbol, ​​konser ve festival gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak Kumluca Atatürk Stadyumu projesinde çalışmalar sürüyor. Stadyum projesi 4 etapta inşa edilecek. Grupların yoğun çalışmasıyla projenin temel beton imalatları tamamlandı. Birinci etabın kolon betonu dökülerek döşeme betonuna başlandı. Diğer aşamalarda ise kolon donatı imalatları hızla devam ediyor.

13 dönüm arazi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kumluca Belediyesi arasında ortak hizmet projesi ve iş birliği protokolü doğrultusunda hazırlanan tribün projesi, yaklaşık 13 bin 200 metrekarelik alanın 6 bin 650 metrekarelik kısmı üzerine inşa edilecek. Projede idari alan, tuvalet, engelli tuvaleti, duş, soyunma odaları, depolama alanları, elektrik odası ve su deposu yer alacak. 2000 metrekare yeşil alana da sahip olan projede 97 araç kapasiteli otopark da yer alacak. – ANTALYA

saricakayahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu