Haber

Adli Soruşturma Kapsamında Mudurnu’da Kazı Çalışması Başladı

HIZIR İLYAS YILDIRIM

mudurnuBolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kovacak ilçesine bağlı Kovucak Köyü’nde Hasan ve Yaşar Toy çifti hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 26 Mayıs’ta kazı çalışmasına başlandığı öğrenildi.

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla yürütülen soruşturma kapsamında kazı çalışmalarına başlandığı öğrenildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Zonguldak Üzülmez İşletme Müdürlüğü’nde çalışan yaklaşık 20 madenci bölgeye getirildi. Yerdeki ahırda hafriyat çalışmalarının başladığı, son 2 ayda yerin yaklaşık 16 metre derinliğe indiği belirtildi.

Köy sakinlerinden Rahmi Kavi, “Kazı yapıldığını duyduk. Ama içeriği hakkında bilgim yok. Hazineden bahsediliyor. Bazıları terörle ilgili şeyler aradıklarını söylüyor. Bazıları da kazı olduğunu söylüyor. 90’lı yıllarda yol çalışmaları yapılırken o bölgede lahitler bulundu.” söz konusu.

“2 aydır kazıyorlar”

Bir başka köy sakini İskender Beşlioğlu, “Hazine arıyoruz diyorlar ama başka bir şey mi arıyorlar bilmiyoruz. Görmeyince bir şey diyemeyiz. Görmeyince de bir şey diyemeyiz. 90’lı yıllarda Karayolları orada çalışırken boş mezarlar bulundu. Boş bir mezarmış. 2 aydır burayı kazıyorlar.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu