Haber

Uyuşturucu ticareti yapmaktan 12 yıl hapis cezasına çarptırılan TUBAM Başkanı, Batum’a kaçtı.

Haberler.com/ÖZEL – Türkiye Uyuşturucu Bağımlılığı ve Alkolizmle Mücadele Derneği (TUBAM) Genel Başkanı İsmail Karakaş’ın uyuşturucu ticareti yaptığı ortaya çıktı. Skandal, çok sayıda bağımlı kadının Ankara’da savcılığa giderek Karakaş’ın kendilerine uyuşturucu verdiğinden şikayet etmesi üzerine ortaya çıktı.

12 YIL 6 AY ​​BİTTİ

Şikayet üzerine harekete geçen polis, Karakaş’ın iş yerinde ve aracında yaptığı aramada satışa hazır eroin buldu. Mahkemede hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Karakaş, “uyuşturucu kaçakçılığı” suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay, Karakaraş’a verilen cezayı onadı.

BATUM’A KAÇIŞ

Ancak Karakaş, Türkiye’de olmadığı için tutuklanamadı. Haberler.com, Karakaş’ın Batum’a kaçtığını öğrendi. Batum’dan TikTok videoları yayınlamaya devam eden Karakaş’ın buraya hastane açmaya geldiğini söylediği öğrenildi. Karakaş’ın cezası onandığı için hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

ADNAN OKTAR GİBİ

Karakaş’ın paylaştığı görseller de oldukça farklı. Uyuşturucu bataklığına düşen gençleri kandıran Karakaş, farklı yöntemlerle bağımlıları etkiledi. Elini Kuran’a bastırarak gençleri uyuşturucu kullanmamaya yemin ettirdiği görülen Karakaş, gençleri din üzerinden aldattığı için de Adnan Oktar’a benzetiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu