Haber

Taşova Milli Eğitim Müdürü Tümer’den okul ziyareti

Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, yeni eğitim-öğretim yılı münasebetiyle okulları ziyaret etti.

Tümer, Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulu ve Şehit Orhan Gülmez Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek okul yöneticilerinden bilgi aldı, sınıfları gezdi, öğrencilerle sohbet etti.

Yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Tümer, “Taşova ilçemizde 2023-2024 eğitim-öğretim yılına 3 bin 600 öğrenci, 350 öğretmen ve 150 yardımcı personel ile başladık. Proje kapsamında yeniden eğitim-öğretim yılına başladık. -Köylerimizde kapatılan okulları açın, bu yıl Mercimek köyündeki ilkokulumuzda yeniden eğitim yapacağız. Öğretmenliğe başladık.” söz konusu.

İlçe merkezinde yer alan Şehit Orhan Gülmez Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde depreme dayanıklılık testlerinin yapıldığını anlatan Tümer, “Sonuçlar sonunda karar verilecek. Her iki okulumuz da yıkılacak ya da yıkılmayacak.İlçe merkezinde bulunan her iki okulun öğrencileri, “Ulaşım kapsamında okullarına teslim edilecek ve öğle yemeklerini okullarında yiyecekler.” dedi.

Ziyarette Tümer’e Şube Müdürü Mahmut Üçağaç da eşlik etti.

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu