Haber

Para Parayı Çeker: 1 Günde 1 Milyar Dolar Kazanan Dünyanın En Zenginleri

Dünya genelinde enflasyon zenginleri de vurdu. Ancak enflasyonla mücadelenin bittiğini görmek risk iştahını artırdı ve hisseleri artırdı. Dünyanın en zenginleri listesinde yer alanlar da varlıklarına yeni zenginlikler ekledi. Bir günde 1 milyar dolar kazanan zenginler kimler?

Kaynak:https://www.bloomberght.com/bir-gunde…

9. Google’ın ortağı Sergey Brin haftaya başlarken dünyanın en zengin 10’uncu kişisi oldu ve serveti 1 milyar dolar artarak toplam 111,5 milyar dolara ulaştı.

8. Pragojo Pangestu, Endonezya’nın en zengin insanları arasında yer alırken, bu hafta servetine 1 milyar dolar daha ekleyerek dünyanın en zengin 92. insanı olarak 18 milyar dolarlık servete ulaştı.

7. Google’ın diğer ortağı Larry Page, ortağından 100 milyon dolar daha fazla kazanarak servetine 1,1 milyar dolar daha ekledi ve 117,5 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 7’nci kişisi oldu.

6. Yazılım devi Oracle’ın işvereni Larry Ellison, ralliden elde ettiği 1,1 milyar doların ardından serveti 122,7 milyar dolara yükselen dünyanın en güçlü 4’üncü bireyi olmaya devam ediyor.

5. Tencent CEO’su Ma Huateng de servetini 1,1 milyar dolar artışla 36,1 milyar dolara çıkararak, yıl başından bu yana kaybettiği 490 milyon doları telafi etti.

4. Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer, kazancına 1,2 milyar dolar ekleyen bir isim olarak Forbes’a (gerçek zamanlı liste) göre 123,3 milyar dolarla dünyanın 9’uncu en güçlü insanı ve Bloomberg Milyarderler listesine göre Dizin. 5’inci sırada yer alıyor.

3. Alışveriş devi Amazon’un işvereni Jeff Bezos, servetini 1,3 milyar dolar artırarak 163,5 milyar dolara çıkararak dünyanın en zenginleri listesinde 3’üncü sıradaki yerini koruyor.

2. Çinli pil üreticisi Zeng Yuqun, servetini 1,4 milyar dolar artırarak 28,4 milyar dolara çıkararak hem Forbes’un gerçek zamanlı zenginler listesinde hem de Bloomberg zenginler listesinde 51’inci sırada yer aldı.

1. Piyasalarda yükselişe geçen kişi, servetini 1,6 milyar dolar artırarak 66,9 milyar dolara çıkaran Dell’in işvereni Michael Dell oldu.

karacobanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu