Haber

Özgürlük Anıtı önünde Yahudi bir gruptan Filistin’e destek protestosu

– Yahudi grubunun Özgürlük Anıtı önünde Filistin’e destek protestosu

NEW YORK – ABD’de “Barış için Yahudi Sesi” adlı grup, Filistin’e destek amacıyla New York’ta Özgürlük Anıtı önünde oturma eylemi düzenledi.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarında ölü sayısı 10 bini geçerken, dünya çapında birçok Yahudi grup ateşkes çağrılarını sürdürüyor. ABD’nin New York kentindeki Özgürlük Adası’nda ülkenin sembollerinden Özgürlük Anıtı önünde Filistin’e destek gösterisi düzenlendi. Barış İçin Yahudilerin Sesi adlı grubun daveti üzerine bir araya gelen yaklaşık 500 kişi, pankart açarak Özgürlük Anıtı önünde oturma hareketi yaptı. Gazze’de ateşkes talebinde bulunan aktivistler, “Bütün dünya izliyor”, “Filistinliler Özgür Olmalı” ve “Bir Daha Kimse İçin Asla” yazılı pankartlar açtı.

Barış İçin Yahudi Sesi grubu 27 Ekim’de New York’ta bir gösteri daha düzenledi ve gösteriye ateşkes mesajları taşıyan siyah tişörtler giyen yüzlerce kişi katıldı. Cumartesi günü Washington DC’de on binlerce kişi Filistin’e destek gösterisi yaparken, New York, Seattle ve birçok şehirde yürüyüşler düzenlendi.

haber-alasehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu