Teknoloji

Neuralink Deneyleri 1500 Hayvanın Öldüğünü Ortaya Çıkardı

Elon Musk tarafından ortaklaşa kurulan beyin-makine arayüzü geliştiricisi nöral bağlantıSon zamanlarda büyük haberlerle gündemde. İnsan beynine çip yerleştirmebelirli bir yeteneğini kaybetmiş kişilere yardımcı olmayı amaçlayan kuruluş, hayvanlar üzerinde yaptıkları deneylerin sonuçlarını paylaştı.

Ancak Neuralink, insan denemelerine başlamadan önce tüm deneylerini hayvanlar üzerinde gerçekleştirdi. Şirketin yaptığı deneylerde bazı hayvanların öldüğü bilinirken kesin sayı hiçbir zaman açıklanmadı. Bugün zaten Neuralink’e bu konuda bir mesaj verdim. soruşturma başlattıgöründü.

Neuralink hakkında soruşturma başlatıldı:

ABD Tarım Bakanlığı Genel Müfettişliği’nin, federal savcının talebi üzerine geçtiğimiz aylarda Neuralink hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi. Reuters’in verdiği bilgilere göre, soruşturma özellikle Hayvan Refahı Yasasına Uyumodaklanacak.

Ama asıl haber Reuters’in çalışmasıyla çıktı: 1500’den fazla hayvan ölmüş olabilir!

Reuters, Neuralink’te adı açıklanmayan 20’den fazla yeni ve mevcut çalışanla iletişime geçti ve bu konuda bir çalışma yürüttü. Şirket mesajları, ses kayıtları, e-postalar, sunumlar ve raporlarçalışanları tarafından Reuters’e sunuldu.

Belgeler incelendiğinde korkunç bir tabloyla karşılaşıldı: Neuralink’in 2018’den bu yana toplam tutarı. Deneyler sırasında 1500 hayvan öldürdü. göründü. Bu hayvanlardan 280’inin koyun, domuz ve maymun olduğu paylaşıldı. Diğer hayvanların deneylerde kullanılan yarasa ve farelerden oluştuğu iddia ediliyor.

Aslında deneylerde hayvanları öldürmek yasaya göre normal karşılanıyor ama bu işin ölçeği farklı:

Neuralink’in bu kadar çok hayvanı öldürmüş olması aslında Bir maddeyi çiğnediğinizi göstermez.Ancak eski ve mevcut çalışanlar, Musk’ın araştırmayı hızlandırma arzusu nedeniyle ölü hayvan sayısının yüksek olduğunu söylüyor.

Bir çalışana göre işlerin hızlanması nedeniyle takvimde planlanan birçok şey öne alındı ​​ve ameliyatlardan önce son dakika değişiklikleri yapıldı. Yani normal hızda ilerlemiş olsaydı, hayvan ölümlerinin sayısı çok daha az olabilirdi.

Neuralink henüz bahisle ilgili bir açıklama yapmadı. Bu yılın başlarında, şirket şu açıklamayı yaptı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu