Haber

Manisa’nın çevreci filosuna ‘mükemmelik’ ödülü

MANİSA (İGFA) – Türkiye’de yeşil iktisadın paydaşları ve Türk finans dalının temsilcileri, 15 Kasım’da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) mesken sahipliğinde İstanbul Raffles Otel’de geniş iştirakli aktiflikte bir ortaya geldi.

Etkinlikte, Türkiye Yeşil İktisat Finansman Programı’nın (GEFF Türkiye) mutabakatlı finansman kuruluşları ve başka paydaşları, kurumsal iklim yönetişimi, yeşil finansmana erişimde cinsiyet eşitliği ve yeşil iktisadın öbür ögeleri hakkında konuşmalar ve tartışmalar yapıldı. Aktifliğe Manisa Büyükşehir Belediyesini temsilen Ulaşım Dairesi Lideri Hüseyin Üstün katıldı.

Düzenlenen aktiflikte Türkiye Sürdürülebilir Güç Finansman Programı’nın (TurSEFF) ödül merasimi de yapıldı.

Törende Türkiye genelinde 2.500’den fazla proje ortasından 8 yeşil proje TurSEFF Harikalık Ödülü’ne layık görüldü. Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün öncülüğünde, kent içi trafik yoğunluğunu azaltmak gayesiyle hayata geçirilen ve yüzde 100 yerli üretim olma özelliği taşıyan etrafa hassas, egzoz kokusundan arındırılmış ve tasarruflu olan Elektrikli Otobüs projesine “MÜKEMMELLİK” mükafatı verildi. Mükafatı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Finansal Kurumlar Yöneticisi Francis Malige’nin elinden alan Ulaşım Dairesi Lideri Hüseyin Üstün, çevreci ve karbon ayak izini azaltmaya yönelik projelerle Manisa Büyükşehir Belediyesinin Türkiye’nin örnek belediyeleri ortasında birinci sıralarda yer aldığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu