Ekonomi

Karkamış’a roketli terör saldırısı: 3 kişi hayatını kaybetti

Terör örgütü YPG/PKK üyelerince atılan 5 roket, Karkamış ilçe merkezindeki bir lise ve iki mesken ile Karkamış Hudut Kapısı yakınındaki bir tıra isabet etti.

Olay yerine çok sayıda takım sevk edildi. Akının akabinde alev alan tır, bölgedeki itfaiye gruplarınca söndürüldü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hususla ilgili yaptığı açıklamada, Suriye’den terör örgütü mensuplarınca Gaziantep’in Karkamış ilçesine yönelik havan hücumunda 3 kişinin hayatını yitirdiğini söyledi.

Gaziantep Valisi Davut Gül de, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, terör örgütü tarafından Fırat’ın doğusundan Karkamış ilçe merkezine 5 havan-roket atıldığını belirtti.

Yaralanan sağlık çalışanı, yaşadıklarını anlattı

Gaziantep’in Karkamış ilçesine terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca Suriye’nin kuzeyinden atılan roket-havanlar sırasında yaralanan sıhhat çalışanı Mehmet Gören, atak anını anlattı.

Nizip Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Gören, birinci roketin akabinde olay yerine 112 grubu olarak gittiklerini söyledi. Meskene düşen roket nedeniyle yaralananlara yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Gören, şöyle konuştu:

“Enkazın altında kalan vatandaş vardı, ona müdahale ediyorduk. Bu sırada bir bomba daha geldi. Sarsıntının etkisiyle kendimi merdiven boşluğunda buldum. Daha sonra hastaneye getirildim. Sanırım ayağımda kırık var.”

Suriye’nin kuzeyinden terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca dün Kilis’teki Öncüpınar Hudut Kapısı bölgesine roket atılması sonucu 1 asker ve 7 polis yaralanmıştı.

Terör örgütü üyelerinin dün akşam saatlerinde Gaziantep’in Karkamış ilçesine attığı 4 roket ise boş alana isabet etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu