Haber

KARDEMİR Desteğiyle Karabük’te Engellilere Yardım Dağıtıldı

Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın (KARDEMİR) desteğiyle alınan 35 adet tekerlekli sandalye, 13 adet konuşan saat, 10 adet beyaz baston, 20 adet koltuk değneği ve 3 adet tekerlekli sandalye aküsü ihtiyaç sahibi engellilere dağıtıldı.

Türkiye Engelliler Derneği Karabük Şubesi tarafından kent merkezindeki bir nikah salonunda düzenlenen törende konuşan Vali Fuat Gürel, toplumun yüzde 10 ila 12’sinin engelli olduğunu söyledi.

Karabük’ün engellisine sahip çıkan bir il olduğunu belirten Gürel, “Engellilerin topluma kazandırılması için elimizden geleni yapıyoruz. Engelli vatandaşlarımıza artan oranda destek veriliyor. Engelli bir kardeşimizin ihtiyacı mutlaka karşılanıyor.” söz konusu.

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, sosyal yardımlarla ilgili KARDEMİR’e ne zaman başvursalar kapılarının açık olduğunu ve gereğinin yapıldığını belirtti.

Karabük’te engellilere yönelik sosyal yardımlar konusunda her zaman bir bilinç oluştuğunu belirten Şahin, “Bunu bildiğimiz için bu konudaki talepleri yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi. dedi.

Türkiye Engelliler Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz, şubenin 27 yıldır Karabük’te hizmet verdiğini, engellilerin toplumda hak ettikleri yeri bulmaları için bir dizi çalışma yürüten bir dernek olduğunu anlattı. .

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından ihtiyaç sahiplerine 35 tekerlekli sandalye, 13 konuşan saat, 10 beyaz baston, 20 koltuk değneği ve 3 tekerlekli sandalye aküsü verildi.

Karabük Belediyesi Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, KARDEMİR İnsan Kaynakları Müdürü Gencay İtimat, İl Özel İdare Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, engelliler ve aileleri katıldı. tören.

varto-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu