Sağlık

İzmir Şehir Hastanesi’nde ‘Kreş Planlaması’ Tartışması Sürüyor!

Şehir hastanelerinde kreş olmaması konusu gündeme gelmeye devam ediyor. “İzmir Şehir Hastanesi’nde kreş planlaması yok” haberimizin ardından sendikalar yetkilileri arayarak “acil kreş planlaması yapmaya” davet ediyor.

Türkiye’nin birçok ilinde açılan dev şehir hastanelerinde sağlık çalışanlarına göre var olan eksiklikler arasında ‘kreş’ konusu en değerlilerinin başında geliyor. İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde açılacak olan şehir hastanesinde, Bilim Sıhhat Haber Ajansı (BSHA) tarafından gündeme getirildi. ‘kreş planlaması yok’Yeni bir açıklama daha geldi.

Birlik Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Berna Boran, iddiayla ilgili BSHA’ya konuştu. Saygın, kreşin 7/24 çalışan sağlık çalışanları için değerine dikkat çekerek yetkililere seslendi. Şimdi ise daha hastane açılmadan sağlık çalışanlarını şehir hastanesinde çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri kreşin planlamasını yapmaya davet etti.

Yetkilileri Hastane Açılmadan Kreş Planlamaya Çağırıyoruz!

Saygın sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemi ve doğal afet koşullarında 7/24 çalışmayı aşan bir performansla görevinin başında olan sağlık çalışanları için hastanelerde kreş olması acil bir ihtiyaçtır, şarttır. Günümüz Türkiye’sinde kreş, büyük şehir hastanelerinde bir zorunluluktur. Yılan hikayesi olarak hizmet vermeye başlayan İzmir Şehir Hastanesi açılırsa sağlık çalışanları ulaşım ve barınma sorunuyla boğuşacak. Ayrıca çocuklarını nereye emanet edeceklerini düşünmekte zorlanacaklar. Bu önemli bir güçlük. Çocukları özel kreşlere göndermek sağlık çalışanları için günümüz koşullarında ekonomik olarak zorlayıcı olacaktır. Şehir hastaneleri planlanırken kreş planlamasının çalışan dikkate alınarak yapılması gerekiyordu. İzmir Şehir Hastanesi prestijli konumu ile şehrin ana arterine yakın mesafede bulunmaktadır. Şehirdeki sağlık çalışanları için hastaneye ulaşım ve barınma sorunları aslında soru işareti oluşturmuş durumda. Buna bir de çocuklarını nereye ve nasıl bırakacakları meselesi eklendi. Yetkililere sesleniyoruz ve İzmir Şehir Hastanesi açılmadan kreş planlamasının bir an önce yapılması talebimizi iletiyoruz.” (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

kabatasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu