Teknoloji

Hyundai’nin “Yürüyen” Araba Asansöründen Yeni Fotoğraflar Geldi

Güney Koreli otomotiv üreticisi Hyundai’nininisiyatifle beşikendüstriyel tasarım firmasıyla sundbergFerar Yeni bir elektrikli otomobil üzerinde birlikte çalışmaya karar verdiler ve çalıştıkları araca Elevate adını verdiler. Hyundai’nin elektrikli konseptinden yeni görseller geldi.

“En Üstün Mobilite Aracı”

Hyundai’nin konsept elektrikli Elevate’ine otomobil ya da otomobil demek mümkün olsa da firmanın amacı otomobil değil otomobil. UMV (Üstün Hareketlilik Aracı) Yapımcı olarak açıklandı. Bu araçların özellikleri, düz bir yolda normal bir araç gibi sürülebilmesine rağmen, zorlu arazilerde veya dikey olarak hareket etmesi gereken noktalarda robotik bacaklar üzerinde ilerlemeyi mümkün kılmasıdır. Bu araçlar daha önce kullanılmıştı CES 2024‘da da gördük.

Çekirgelerin bacaklarından ilham alındı çok eklemli karmaşık bir yapı Araç merdiven çıkabiliyor, suyun üzerine çıkabiliyor ve hatta bazı çukurların üzerinden atlayabiliyor. Hyundai İcra Kurulu Başkan Yardımcısı John Sush , “Dünyanın dört bir yanındaki engelli insanlar, kapılarına gelip onları tekerlekli sandalyeyle içeri alabilen Elevate’i selamlayacak.” söz konusu.

Firmadan yapılan açıklamada bu yeniliğin “şirket, insanlar hareket özgürlüğügelecek vizyonuylaUyumlu olduğu belirtildi. Elevate, arazi arama, inşaat veya acil arama kurtarma çalışmalarında kullanılıyor, Geleneksel yöntemlerle ulaşılamayan yerler Erişim sağlayacağına söz verildi. Hyundai, mobilitenin temel bir insan hakkı olduğunu savunurken, gelecekte insanların farklı ve pratik seyahat çözümleri talep edeceğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu