Haber

Güvercinin Kabe’de cemaatle birlikte secde ettiği öne sürüldü! Gerçek bambaşka çıktı

Mekke’de Haremi Şerif’te çekildiği belirtilen güvercin görüntüsü toplumsal medyada günün konusu oldu. Namaz kılınan alanda halı üzerindeki güvercinin başını eğdiği manzaralar dikkat çekti.

GÜVERCİN’İN SECDE EDİLDİĞİ İDDAİ EDİLDİ

Sosyal medya kullanıcıları ve bazı haber siteleri güvercinin görüntülerini “Mekke’de ibretlik imaj “Güvercin cemaatle birlikte secdeye gitti” başlığıyla paylaştı.

HAREKETLERİ HASTALIĞA YAKALANDIĞINI İŞARET EDİYOR

Güvercinin bu hareketleri aslında ölümcül sonuçlar da doğurabilen “Sallabaş” hastalığına yakalandığını gösteriyor. Bu hastalığa yakalanan hayvanların imgelerine bakıldığında güvercinin hareketlerinin misal olduğu görülebilir. Paylaşıma gelen birden fazla yorumda da hayvanın hastalığa yakalandığı belirtiliyor. Paramyxovirüs Newcastle isimli yalancı veba virüsüne çok benzeyen virüsün neden olduğu hastalık güvercinlerde İshal, zayıflama, az yeme, ürkeklik, boynunun eğilmesi, istikrar kaybı, devrilmek, geri geri gitmek üzere semptomlarla kendini gösteriyor. Bu hastalığa yakalanan hayvanlar genelde ölür.

İNSANLARDA KONJOKTİVİTE OLARAK KENDİNİ GÖSTERİR

The Sun gazetesinin konuştuğu veterinerler kelam konusu hastalığın insanlara geçmediğini lakin hasta kuşlarla temas eden bireylerin halk ortasında ‘kırmızı göz’ olarak da bilinen konjonktivite yakalanabileceğini vurguladı.

Hastalığa yakalanan güvercinlerin görüntüsü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu