Ekonomi

Greenwich LifeSciences kilitlenme süresini Haziran 2025’e kadar uzattı

STAFFORD, Teksas – Klinik aşamada bir biyofarmasötik şirketi olan Greenwich LifeSciences, Inc. (NASDAQ:GLSI) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Yönetim Kurulu’nun direktörler, yetkililer ve halka arz öncesi yatırımcılar tarafından tutulan hisseler için kilitleme süresinin 30 Haziran 2025’e kadar uzatılmasını onayladığını duyurdu.

Şirketin halka arz tarihinden itibaren yaklaşık 57 aylık bir süreyi kapsayan bu uzatma, söz konusu paydaşların belirlenen süre zarfında adi hisse senetlerini satmalarını, Yönetim Kurulu’nun takdirine bağlı olarak olası değişikliklerle kısıtlıyor.

Şirket şu anda meme kanseri nükslerinin önlenmesi için immünoterapi adayı GLSI-100’ü değerlendiren Faz III klinik çalışması FLAMINGO-01’i ilerletmektedir. Çalışma, neoadjuvan ve postoperatif adjuvan trastuzumab bazlı tedavileri tamamlamış HER2/neu pozitif meme kanseri hastalarına odaklanmaktadır ve Avrupa’ya yayılma planlarıyla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde birden fazla klinik sahayı içermektedir.

Yaklaşık 500 HLA-A02 hastası çalışmanın çift körlü bölümünde GLSI-100 veya plasebo almak üzere randomize edilirken, diğer HLA tiplerinden 250 kadar hasta açık etiketli bir kolda GLSI-100 alacaktır. Çalışma, invaziv meme kansersiz sağkalımda 0,3’lük bir tehlike oranını tespit etmeyi amaçlamaktadır ve gerekli 28 olayın en az 14’ü gerçekleştikten sonra üstünlük ve yararsızlık için bir ara analiz yapacaktır.

Meme kanseri yaşamları boyunca her sekiz ABD’li kadından birini etkilemektedir ve bu vakaların önemli bir kısmında HER2/neu proteini aşırı ekspresyonu gözlenmektedir. Greenwich LifeSciences’ın öncü adayı olan GLSI-100, HER2/neu proteininin 9 amino asitlik bir transmembran peptididir ve ameliyat sonrası hastalarda nüksleri önlemek üzere tasarlanmıştır.

Bu raporda verilen bilgiler Greenwich LifeSciences, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır. Şirket, kilitleme süresinin uzatılmasının mali sonuçları veya devam eden deneme hakkında daha fazla yorum yapmamıştır. Yatırımcılar ve ilgili taraflar şirketin web sitesinde ve clinicaltrials.gov adresindeki klinik araştırmada daha fazla ayrıntı bulabilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu