Haber

Edirne’den bir kesit

Trakya Üniversitesi heyeti Bulgaristan’ın Haskovo kentinde düzenlenen Interreg Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2021-2027 Strateji Kurulu Toplantısına katıldı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Interreg Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2021-2027 Strateji Heyeti Toplantısı Haskovo’da gerçekleştirildi.

Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı’nın düzenlediği toplantıda Trakya Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Muharrem Tolga Sakallı ile Proje Uyum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. parça.

Programın Bölgesel Stratejisi kapsamında belirlenen “Dijitalleşme ve yeşil dönüşüme dayalı sürdürülebilir ve kapsayıcı kalkınma, yerel ekonominin daha rekabetçi hale getirilmesi” hedefi kapsamında duyurulacak olan proje teklif davetine ilişkin kural ve belgeler , görüşüldü ve davet takvimi belirlendi.

Yıldız Erkekler Futbol İl Şampiyonası sonuçlandı

Edirne Yıldız Erkekler Futbol İl Şampiyonası sona erdi.

gençlik ve Sporİl Müdürlüğü’nün 2022-2023 Okul Sporları etkinlik programında yer alan yıldız erkekler il şampiyonası final maçları yapıldı.

Yarışmalar sonucunda Gaziosmanpaşa Ortaokulu birinci, Keşan Rasim Ergene Ortaokulu ikinci, Keşan Ahmet Yenice Ortaokulu üçüncü ve İpsala Kocahıdır Ortaokulu dördüncü oldu.

Dereceye giren gruplara kupa ve madalyaları törenle verildi.

Uzunköprü’de iftar programı düzenlendi

Uzunköprü Belediyesi tarafından iftar programı düzenlendi.

Vatandaşlar iftarlarını Adalet Meydanı, Telli Çeşme Meydanı ve Gazi Caddesi’nde düzenlenen iftar programında açtı.

Belediye Başkanı Hasret Becan yaptığı açıklamada, ilçenin geleneği haline gelen iftar sofrasını bu yıl da kurduklarını belirterek programa katılanlara teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu