Haber

Duayen Siyasetçilerden İmamoğlu’na Destek Ziyareti.

HABER: OKTAY YILDIRIM – GAYE ŞEYMA CAN/ Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasi yelpazenin her kesiminden değerli eski siyasetçilerin kendisine yaptığı takviye ziyarete ilişkin, “Türkiye siyasi tarihinin önemli isimleri ve belki de siyasi yelpazenin her kesiminden insanlar var. Bizi ziyaret ederek, bize demokrasi ve hukukla güç katarak, “Mücadelesinin ön saflarında yer alma kararlılığını ortaya koyduğu için çok mutluyum. Onur ve gurur duyuyorum. Açıkçası güçlendim” dedi.

Yerel mahkemenin hakkında hapis ve siyasi yasak kararı verdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretleri sürüyor.

Aralarında eski meclis üyeleri, cumhurbaşkanları, başbakan yardımcıları ve bakanlar, belediye başkanları ve milletvekillerinin de bulunduğu 100’e yakın isim Saraçhane’de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ederek takviye güçlerini açıkladı.

“SİYASAL ALANIN HER KESİMİNDEN KİŞİLERİN DESTEKLERİ GÜÇ VERDİ”

Destek ziyaretinin ardından değerlendirmede bulunan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Türkiye siyasi tarihinin değerli isimlerinin yanı sıra siyasi yelpazenin hemen her kesiminden insanın bizleri ziyaret etmesinden, bize güç vermesinden, demokrasi ve hukuk mücadelelerinde en ön saflarda yer alma kararlılığını göstermesinden büyük memnuniyet duyuyorum. “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı yapmış büyüklerimizin, bakanlarımızın, başbakan yardımcılarımızın, milletvekillerimizin, büyükşehir belediye başkanlarımızın bir fotoğrafını istesek, olması gereken herkesin görmesi mümkün. fotoğrafta buradaydı. Onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Açıkçası güçlendim.”

“UMRA ZİYARETİMLE İLGİLİ EKSİK YORUMLARIN SAHİPLERİ İÇİN DUA ETTİM BİLE”

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, umre ziyaretiyle ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Umre ziyaretim doğal olarak sorunsuz geçti ve çok eğlendim. Annem ve babam yıllar önce hacca gitmişti ve sonrasında birkaç kez umre yapmaya niyet etmiştik. Bu konudaki niyetimizi gerçekleştirmeyi konuştuk. Bir kaç ay önce kış takviminin uygun olacağına karar verdik.Annem ve babamla birlikte.Umreye gitmeyeli seneler olmuştu.Bunun doyumunu yaşadım.Çok dua ettim. Senin için dua ettim.Çünkü çevremde benimle çalışan,bana katkıda bulunan,yanımda olan herkesin hayırlara kavuşmasını dua ettim.İnsanlık için,ülkemiz için.Milletimize,şehrimiz için bolluk ve rahmet diledim. .Kötülüklerle uğraşmadım.Onlarla uğraşmadım çünkü bu umre hakkında kötü fikirler yazılmıştı.Ama onlar için dua bile ettim.Kötü duygulardan arınmaları için dua ettim.Orası kişisel bir alan,bir yer İbadet.Fazla detaya girmeyin Allah herkese nasip etsin onu söyleyeyim kalbine koyan veya niyet eden kimse.”

“AKŞENER’E ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

İmamoğlu, bir gazeteci tarafından İYİ Parti’nin öncü link kampanyasında yer alan görsel ve görsellere katılıp katılmadığı sorusuna şu yanıtı verdi:

“Demek istediğim, bu konu döndüğümüz an itibariyle ister istemez bana sağdan soldan ulaştı. Biraz inceledim, irdeledim. Dün açıkçası dün çok dışarı çıkmadan süreçlere sakin bir kafayla bakmaya çalıştım.

Öncelikle Meral Akşener hanıma en içten teşekkürlerimi sunarım. Çünkü; Adalet temasıyla yayınladığı kampanya bölümünde bana da yer verdi. Adalet kampanyasında başka kavramlar da var. Bana derken aslında İstanbul’a yer vermiş ve İstanbul’daki hukuksuzluğa karşı bir mesaj yayınlamıştı. Videoyu izledim ve afişe baktım. Çok onur ve gurur duyuyorum. Teşekkür ederim. İYİ Parti ve Genel Başkanı Meral Akşener’e. Çünkü; Zarar gören insanlar, yalnız olmadıklarını hissettikleri ve güçlenmek istedikleri zaman böyle bir desteğe ihtiyaç duyarlar. Zulme uğrayan insanlar, ihtiyaçları karşılandıkça güçlenirler. Türkiye siyasetinin gazilerinin bana verdiği destek üzerine buradayım. Bu yönüyle bana güç verdi, güç verdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu