Haber

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan “Düzce Depremi” mesajı Açıklaması

DSP Genel Lideri Önder Aksakal, “Aradan geçen 23 yılda bir arpa boyu yol alınamadığı gibi gerek Gölcük Depremi’nin gerekse Düzce Depremi’nin her yıl dönümünde hamasi söylemlerle ve boş vaatlerle tamamen rant sisteminin esareti altına alınan bir sorun yaşıyoruz.” sözlerini kullandı.

Aksakal, 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin 23’üncü yılı hasebiyle bir ileti yayımladı.

Büyük Marmara Depremi’nin ardından 12 Kasım’da yaşanan bir diğer büyük yıkımın da Düzce’de gerçekleştiğini hatırlatan Aksakal, depremin yüzlerce can kaybına, binlerce insanın da yaralanmasına neden olduğunu belirtti. Aksakal, şunları kaydetti:

“Aradan geçen 23 yılda bir arpa boyu yol alınamadığı gibi gerek Gölcük Depremi’nin gerekse Düzce Depremi’nin her yıl dönümünde hamasi telaffuzlarla ve boş vaatlerle büsbütün rant sisteminin esareti altına alınan bir sorun yaşıyoruz. Sorunun tahlili olarak teklifimiz, çabuk bir formda riskli yapıların kontrol altına alınmasıyla birlikte kentsel dönüşüm ismi altında rantsal dönüşümden derhal vazgeçilmeli, her türlü altyapısı tamamlanmış yeni yerleşim alanları yaratılmalıdır. İnsanlarımız lakin bu şeklide yazgı kurbanı olmaktan kurtarılabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu