Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Galatasaray’a teşekkür eden kulüplere çağrı: Bakalım kaç konut yapacaksınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş Kentsel Dönüşüm Toplu Temel Atma Töreni’ne Beştepe’den canlı temasla katıldı. Burada değerli açıklamalarda bulunan Erdoğan, 250 konutluk projeye destek veren Galatasaray’a teşekkür ederek başta Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor olmak üzere diğer kulüplere de destek çağrısında bulundu.

“BU KADAR TRİBÜNDEN PARA GELİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Galatasaray Spor Bu 250 ilk adımı atan kulübü tebrik ediyorum. Kayseri’yi bir kenara bırakmak elbette doğru olmaz. Bakalım Kayseri bu işe kaç konut ortak olacak? Ama diğerleri kadar Fenerbahçe, Trabzon ve Beşiktaş’ı da bekleyeceğiz. Bakalım bu yarışa kaç ev katılacak. Yarış Hayır, bu başka bir şey değil. O kadar çok tezgahtan para geliyor. O yüzden bazılarını buraya aktaralım.”

“BURAYA EN AZ GALATASARAY OLARAK YARDIMCI OLUYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin ardından gündeme gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Kayserispor’dan özellikle yardım istiyorsunuz. Emriniz var. İnşallah biz Kayserispor olarak en azından burada yardımcı oluruz. Galatasaray kadar efendim.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın törende yaptığı açıklamalar şöyle:

“Sadece ülkemizin değil, insanlık tarihinin en yıkıcı felaketlerinden birini yaşadık. Depremin hemen ardından farklı sebeplerle illerimizi ziyaret ederek devletimizin tüm imkanlarıyla yanınızda olduğunu belirttik. Takip ettik. Sahadaki sıkıntıları tespit edip depremzedelerin ihtiyaçlarını tespit ettik.Ağır tablo karşısında hiçbir zaman yılmadık.Halkımızı yeni evlerine uğurladık.Hemen düzeltmek için kolları sıvadık.

“KALAN ÇADIRI KONTEYNER İÇİNE YERLEŞTİRECEĞİZ”

Şu ana kadar 180 bin konut için ihale yapıldı. Yerinde dönüşüm projesini başlattık. Hibe ve kredi bazında uygun kurallar içinde yer alan projemiz büyük ilgi gördü. Yerinde dönüşüm ile sadece inşaat hızlandırılmayacak; istihdam artacak, daha az maliyetle konut yapılacak. Depremde yıkılan şehirlerimizi daha ferah bir biçimde inşa edeceğiz. 15 Ağustos’a kadar çadırın geri kalanını konteynere yerleştireceğiz.

“BEKLEMEDİK, KÖLE BIRAKMADILAR”

Çarpık ve sağlıksız kentleşmenin yaygın olduğu illerde kentsel dönüşümün önemine dikkat çektik. Şimdiye kadar TOKİ binalarında herhangi bir sorun yaşanmadı. Bu süreçte Türkiye’deki sığ muhalefet anlayışının ülkemize yüklediği bedeli görme fırsatı bulduk. Ne zaman kentsel dönüşüm adına bir adım atsak karşımızda CHP duruyordu. Kentsel dönüşüme kârsız dönüşüm diyerek projelere iftira attılar. Mülk sahiplerini tehdit ettiler. Kendilerine yakın meslek grupları ve odalar aracılığıyla projeleri yargıya taşıdılar. Kentsel dönüşüm projelerini durdurmak için hiçbir iftira, iftira bırakmadılar.

“Bir kez olsun özür dilemediler”

Beceriksizliklerine bağladık ama son seçim sürecinde sorunun bu kadar saf olmadığını anladık. Burada beceriksizlik değil halk düşmanlığı var. Onların gözünde seçmenin oy kullanması ve koşulsuz destek vermesi değerlidir. Afet mağdurlarımıza hakaret ettiler. Necis dilleriyle nişan aldılar. Çok fazla kabalık ve ahlaksızlık sergilemek zorunda hissetmediler. Kırdıkları kardeşlerimizden bir kez bile özür dilemediler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu