Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu: (1)

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Deprem bölgesindeki son uygun vatandaşımızı evine yerleştirip şehirlerimizi eskisinden daha yüksek bir seviyeye getirene kadar yorulmadan çalışacağız, inşa edeceğiz, canlandıracağız. Bunu görmek mümkün.” 2024 bütçemizde kararlılık var.” söz konusu.

Erdoğan, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, milletvekillerine TBMM’nin 2. Dönem 2. Yasama Yılı 28. Dönem çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Önümüzdeki dönemde Türkiye’ye değerli katkılar sağlayacak birçok düzenlemenin TBMM komisyonlarında ve Genel Kurul’da tartışıldığını veya görüşülmeyi beklediğini belirten Erdoğan, bunlardan birinin de 12’nci Kalkınma Planı olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz günlerde Meclis’e sundukları 2024-2028 yılları.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimize bağlılığımız olan 2053 vizyonumuzun ilk adımı olan bu planın merkezinde elbette Türkiye Yüzyılı hedefi yer alıyor. Türkiye Yüzyılı’nda bir Türkiye Yüzyılı yaratacağız. Çevreye duyarlı, afetlere karşı dayanıklı, ileri teknolojiye dayalı yüksek katma değer üreten, geliri adil paylaşan istikrarlı, güçlü ve müreffeh bir ülke.” Gelecek için attığımız bu değerli adımın yine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sundukları bir diğer önemli düzenlemenin de 2024 bütçesi olduğuna işaret eden Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 6’ncı bütçesi olan bu yasa tasarısını, geleceklerini hem müjdeleyen hem de tamamlayan bir adım olarak gördüklerini ifade etti. orta ve uzun vadeli ekonomik hedefler.

Bütçenin temel önceliğinin depremde yıkılan kentlerin onarılması ve diğer kentlerin depreme hazırlanması olduğunu anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Maalesef ülkemizin bir kesiminde milletimizin yaşadığı zorlukları hemen unutacak, daha kötülerini unutturmaya çalışacak bir zaaf var. Aslında bu bir zaaf değil, bilinçli ve art niyetli bir taktiktir. Tam 8,5 ay Daha önce 11 ilde büyük can ve mal kayıplarına neden olmuştuk. 14 milyondan fazla insanımızı etkileyen 6 Şubat depreminin acısını ilk günkü gibi taze olarak yüreklerimizde hissediyoruz ve hissetmeye devam edeceğiz. İnanın aklı hadım edilmemiş, kalbi duygusuzlaşmamış, insanlığını kaybetmemiş hiç kimsenin bu acıyı unutması mümkün değildir.Siyasette, ekonomide, dış politikada ne olursa olsun biz her zaman unutmayacağız. 50 binden fazla insanımızı kaybettiğimiz, 850 bin binanın yıkılmasına neden olduğumuz bu felaketi gündemimizin en üstünde tutalım, deprem bölgesine uygun son vatandaşımızı yerleştirinceye kadar durmadan çalışacağız, inşa edeceğiz ve canlandıracağız. şehirlerimizi eskisinden daha yüksek bir seviyeye taşıyacağız. Bu kararlılığımızı 2024 bütçemizde görmek mümkün.”

“Üniversite öğrencilerimize verdiğimiz sözü tuttuk”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta çalışanlar ve emekliler olmak üzere vatandaşların yaşam konforunu bozan yükleri ortadan kaldıracak politikalardan asla vazgeçmediklerini belirtti.

İstihdamı ve üretimi artırırken enflasyonla mücadele konusunda da çok taraflı bir çalışma yürüttüklerini belirten Erdoğan, ekonomide atılan adımların ve elde edilen sonuçların insanların günlük yaşamlarına yansımasını görmenin zaman aldığını söyledi.

Türkiye’nin büyümeden taviz vermeyeceğini, enflasyona teslim olmayacağını, başta dar gelirli olmak üzere vatandaşlarının acılarına göz yummayacağını vurgulayan Erdoğan, “Allah’ın izniyle bunu yapacak programa, bilgiye ve iradeye sahibiz. Tüm bunların üstesinden gelin ve ülkemizi büyütürken milletimizin refahını da artırın.” söz konusu.

Yatırımcısından işçisine, esnafından çiftçisine kadar üreten herkesin sorununun kendi sorunu olduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Hayatı boyunca çok çalıştıktan sonra hayatının sonbaharını huzur içinde geçirmek isteyen her emeklinin hüznü bizim derdimizdir. Çocuklarını büyütmekten mutfağı idare etmeye kadar ailesinin tüm yükünü omuzlayan her ev hanımının acısı, bizim sorunumuzdur. Gözümüzün ışıltısı olan her çocuğun, umutla baktığı geleceğe hazırlanan her gencin beklentisi bizim sorumluluğumuzdur. Nitekim, “Seçim döneminde de bu inancımızı koruduk. Örgün eğitimde üniversite öğrencilerimize söz verdiğimiz cep telefonu ve bilgisayar desteğinin yanı sıra bedava 10 GB internet vaadi. Cumhurbaşkanı’nın bu konudaki kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararın tüm üniversite öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

“Milletimize çok daha fazlasını kazandırmak bizim onur görevimizdir.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin; Demokrasisiyle, altyapısıyla, üst yapısıyla, ekonomisiyle 21 yılda defalarca büyüdüklerinin altını çizen Erdoğan, “Birkaç gün sonra 100 yaşına girecek olan Cumhuriyetimizi milletimizle değil, milletimizle buluşturan biziz” dedi. Sadece onu yaşatmak için gereken fedakarlıklarla değil, aynı zamanda imkanlarıyla da merhum Menderes ve Özal’ın açtığı yolu takip ederek.” “Önümüzdeki dönemde bu müktesebatla milletimize çok daha fazlasını kazandırmak bizim onur görevimizdir.” dedi.

Geçici sıkıntıların kazanımları örtbas etmesine ve insanları karamsarlık bataklığına sürüklemesine izin vermediklerini ve vermeyeceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Ülkenin ve milletin geleceğine dair hiçbir hayali, vizyonu, programı, projesi olmayan, hayal kuranları, sadece bu tesadüfi tablodan cesaret alarak gerçeklere uyandıracağımız günler yakındır. Bunun için, Önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel yönetim seçimlerinde seçimleri bir kez daha ve çok daha güçlü bir şekilde gerçekleştireceğiz.” Bu şekilde milletimizin gönlüne girmemiz lazım. Muhalefetin beceriksiz liderlerinin elinde acı çeken şehirlerimize gerçek belediyeciliği getirmek hepimizin asli görevidir. Aynı şekilde kendi yönetimimizdeki belediyelerde de seçimleri çok daha yüksek oranlarla kazanmamız gerekiyor. Kurulduğu günden bu yana pek çok zafere imza atan AK Parti olarak, Cumhur İttifakı’na da ümit ediyorum’ “Bu başarıyı ortaklarımızla birlikte bir kez daha ortaya koyacağız.”

(Devam edecek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu