Haber

Antalya’da Dolandırıcılık Olaylarında 6 Şüpheli Yakalandı

Antalya’da konut kiralama, araç, ses sistemi satma, değerinden fazla takas yapma gibi olaylarda vatandaşları ve turistleri toplam 1 milyon 537 bin 500 TL dolandırdıkları tespit edilen 6 zanlı yakalandı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda, nitelikli dolandırıcılık vakalarıyla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan çalışmalarda MA, çoğunlukla sosyal medya platformları ve bir mesaj uygulamasında oluşturduğu kümeler üzerinden yabancılarla iletişime geçerek, maliyetinden fazla ev kiralama ve döviz bozdurma vaadiyle 6 yabancı vatandaşı toplam 250 bin TL dolandırdı. Dairenin müşterisi olan ve kendisini dairenin sahibi, emlakçısı ve komisyoncusu olarak tanıtan yabancıdan satış ilanı vererek 266 bin TL depozito alan HT, GT ve RY isimli şüpheliler yakalandı.

Operasyonların devamında, bir internet sitesinden satılık araç sahibini dolandıran S.Ç., araç sahibi ile görüşerek kapora bedelini gönderip ilandan çıkardıktan sonra aracı sadece yerine koydu. daha düşük oranda ilan vererek aracın müşterisini notere yönlendirerek, S.Ç. Adını 571 bin 550 TL değerindeki 571 bin 550 TL değerindeki teçhizatı 5 ayrı olayda 7 ayrı olayda çıkaran zanlının, vatandaşlarla irtibata geçerek güvenini kazandıktan sonra bu işleri adresine teslim ettirerek bedelini ödemediği belirlendi. 2023 yılında farklı tarihlerde ses sistemlerini internet üzerinden satışa çıkaran reklam verenler, şehir merkezinde farklı tarihlerde. “Dolandırıcılık” ve “Güveni Suistimal” suçlarından ve 17 farklı aramadan yargılanan ve 13 yıl 7 ay kesin hapis cezasına çarptırılan şüpheli MM yakalandı.

Şüpheliler hakkında “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan toplam 1 milyon 537 bin 550 TL’lik dolandırıcılık davası açıldı ve adli mercilere sevk edildi. – ANTALYA

habermentese.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu