Haber

AK Parti İstanbul için anket yaptı! Liste geniş, 7 isim vatandaşların bilgisine sunuldu.

Yerel seçimlerde İstanbul halkını gerçek bir adayla karşı karşıya getirmek isteyen AK Parti, adeta seferberlik ilan etti… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yapmalıyız” dediği mega kent için geçtiğimiz günlerde 39 ilçede geniş katılımlı bir anket yapıldı. Her fırsatta mutlaka geri alın”. Yapılan ankette vatandaşlara 7 isim soruldu.

“HANGİSİNİ İBB ADAYI OLARAK GÖRMEK İSTERSİNİZ?”

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Ankette vatandaşlara ilk olarak 14 Mayıs seçimlerinde hangi partiye ve hangi cumhurbaşkanı adayına oy verdikleri soruldu. Daha sonra kulislerde İBB adaylığı için isimleri anılan Murat Kurum, Adil Karaismailoğlu, Tevfik Göksu, Şadi Yazıcı, Fahrettin Koca, Hilmi Türkmen ve Osman Nuri Kabaktepe sıralandı ve “Hangisini İBB adayı olarak görmek istersiniz?” ?” soru yöneltildi.

RAPOR ERDOĞAN’A VERİLECEK

Anketin sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak. Erdoğan’ın gerekli incelemeyi yaptıktan sonra bu isimlerle görüşmeler yaparak adaylığa yeşil ışık tutanlardan İstanbul’un temel sorunlarını kapsayan kapsamlı bir rapor hazırlamalarını isteyeceği söyleniyor.

PARTİ İÇİNDE İKİ FARKLI GÖRÜŞ HAKİM

Belirlenecek adayla ilgili çalışmalar devam ederken parti içinde iki farklı görüşün hakim olduğuna dair bilgiler var… Kimisi İmamoğlu örneğinde olduğu gibi adı geçen ilçe belediye başkanlarından birinin aday gösterilmesi gerektiğini söylerken, bir başka kesim ise şöyle diyor: “İşleri şansa bırakamayız” diyen Murat Kurum ve Fahrettin Koca gibi İstanbulluların tanıdığı ünlü isimlerden birinin aday gösterilmesi gerektiğini savunuyor.

ÖZEL BİR LANSMAN İLE DUYURULANACAK

Yeni parti yönetimi, AK Parti’nin 7 Ekim’de yapılacak kurultayında belirlenecek. Bu yönetim, önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yarışacak adayları da belirleyecek. oy süreci yönetecek. Kongrede yerel seçim çalışmalarının resmi başlangıcı da yapılacak. Kongrenin ardından büyükşehir belediyesi lider adayları özel bir lansmanla kamuoyuna açıklanacak. Daha sonra il ve ilçe belediye başkan adayları belirlenecek. Kasım ayına kadar tüm adayların açıklanması hedefleniyor.

ERDOĞAN İSTİŞAREYE AÇIK

Öte yandan Budapeşte dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana kademeyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla, hepsiyle istişarelerde bulunacağız. Daha 7-8 ayımız var” dedi. Bu kadar acele etmemiz yanlış olur. Çünkü İstanbul ve Ankara adaydır. “Ankara onların eline bırakılamaz” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu