Haber

Afrika ülkeleri kamp için yine Antalya’yı seçti

Katar’da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası için liglere ara verilen dönemde, Dünya Kupası’nda yer almayan ekipler gelecek yıl düzenlenecek turnuvalar öncesinde hazırlıklarını sürdürüyor. Afrika ülkelerinin ulusal grupları, bu periyotta kamplarını yapmak ve hazırlık maçlarını oynamak için tekrar Antalya’yı seçti.

Nijer, Gambiya, Gine-Bissau, Libya ve Gabon milli takımları, kamp çalışmalarını Antalya’da yapıyor. Spor turizmi şirketlerinin öncülerinden Tsstur/tssFC’nin düzenlediği tertipte bir hafta boyunca gelecek turnuvalara hazırlanan 5 Afrika ülkesi, bu süreçte birbirleriyle hazırlık maçları da oynayacak.

14-21 Kasım tarihleri ortasında düzenlenecek kampta oynanacak hazırlık maçları şöyle: 17 Kasım Perşembe (Bugün)15.00 Libya – Nijer (Antalya Zeytinköy Stadı)20.00 Gabon – Gine-Bissau (Antalyaspor Tesisleri Döşemealtı)20 Kasım Pazar15.00 Gambiya – Gine-Bissau (Saha belli değil)20.00 Gabon – Nijer (Antalyaspor Tesisleri Döşemealtı)SERKAN ÇERİ: 90 KADROSU ANTALYA’DA AĞIRLAYACAĞIZ”

5 Afrika ülkesinin kamp için Antalya’yı seçtiğini ve bu süreçte başarılı bir tertip yürüttüklerini kaydeden Tsstur/tssFC İdare Şurası Lideri Serkan Çeri, “Şu ana kadar her şey çok uygun gidiyor. Gruplar hem tesislerden hem de tertipten çok şad. 17 Kasım Perşembe (Bugün) ve 20 Kasım Cuma günlerinde kendi ortalarında hazırlık maçları oynayacaklar. İleride bu manada daha büyük organizasyonlarımız da olacak. Antalya’da bu kış döneminde 90 grubu ağırlayacağız. Bu hususta önder bir şirketiz. Çok kıymetli bir döviz girdisi oluyor ülkemize,  bu bahiste hem gelir hem de istihdam sağlıyoruz, bu bizi keyifli ediyor” tabirlerini kullandı.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu