Haber

ABD’de muhafazakar zenci radyo sunucusu Larry Elder, 2024 başkanlık seçimlerinde aday

Muhafazakar siyasi yorumcu ve radyo sunucusu, 70 yaşındaki Elder Fox HaberKatıldığı programda önümüzdeki yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday olduğunu açıkladı.

“Amerika geriliyor”Öte yandan kendini savunan Elder, bunun kaçınılmaz olmadığını, iyi bir liderle ABD’nin yeni bir “altın çağa” girebileceğini ve bu nedenle aday olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde diğer adaylar

ABD’de son anketler, 2024 başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’nin eski başkanı Donald TrumpAçık orta cephede ‘ olduğunu gösterir.

Adaylığını açıklaması beklenen Florida Valisi de Trump’ın arkasında Ron DeSantisve eski Başkan Yardımcısı Mike Penceile adaylığını resmen açıklayan eski BM Daimi Temsilcisi Ben Nikki Haleybulunur.

Son olarak Güney Carolina Senatörü Tim Scott, 2024 başkanlık seçim yarışı sürecinde ilk değerli adım olarak görülen keşif komitesini oluşturduğunu açıkladı.

Demokrat Parti’den eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni avukat Robert F. Kennedy Jr ve yazar Marianne Williamson seçimlere adaylıklarını resmen açıkladılar.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre 80 yaşındaki Joe Biden’ın adaylığını önümüzdeki hafta resmen açıklaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu