Yaşam

2. İzmir Kitap Fuarı başladı

2. İzmir Kitap Fuarı (İZKITAP) bugün başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve SNS Fuarcılık iş birliğiyle Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek fuarda 86 söyleşi ve 700’den fazla imza etkinliği gerçekleştirilecek.

Yüzlerce yazar, çizer, gazeteci ve akademisyenin okurlarla buluşacağı fuarda, Cumhuriyetin 100. yılına ithaf edilen tarihi ve kültürel birikimlerin yansıtıldığı, özel grupların yer aldığı 100. Yıl Özel Müzayedesi düzenlenecek. Ayrıca Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak yazar, gazeteci, düşünür ve akademisyenlerin katılımıyla Cumhuriyet temalı birçok söyleşi gerçekleştirilecek.

ONUR KONUĞU: BİRHAN KESKİN

İzmir Kitap Fuarı’nın bu yılki “Onur Konuğu” şair ve yazar Birhan Keskin oldu. Fuarda, kendisinin de katılımıyla Birhan Keskin’in hayatı ve eserlerine ilişkin bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Fuarda Ayşe Kulin, Mert Arık, Şermin Yaşar, Şükrü Erbaş, Timur Soykan ve Umut Sarıkaya gibi yüzlerce yazar, şair ve illüstratör de imza günleri ve söyleşilerde okurlarla bir araya gelecek.

ICHIGO TAKANO’DAN İMZA ETKİNLİĞİ

Fuara, aynı zamanda televizyon dizisi ve filmi de çekilen Japon manga dizisi ‘Orange’ın yaratıcısı Ichigo Takano, bir imza etkinliğiyle katılacak. Takano, “Bu benim yurtdışındaki ilk transferim. Eserlerimin Japonya’dan çok uzaktaki insanlara ulaşması ve orada eserlerimi okuyan insanların olması beni mutlu ediyor. “Hepinizle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Takano’nun imza günü 4 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

Fuar 5 Kasım’a kadar sürecek. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu