Haber

13 şehre turuncu ve sarı kod uyarısı! Şiddetli fırtına ve sağanak yağışlar geliyor

Meteoroloji, Kuzey Ege ve marmaraBeklenen şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle 13 il için turuncu ve sarı kod uyarısı yayımlandı.

ÜLKENİN GENELİNDE YAĞMUR GÖRÜLECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin batı kesimleri çok bulutlu. marmara Ege kıyıları, Manisa, Antalya, Eskisehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın’ın yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, Marmara (Edirne ve Bilecik hariç), Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir’in kuzeyi, Zonguldak, Düzce ve Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli, İzmir, Balıkesir, Manisa ve Aydın’ın batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli. . Güçlü ve şiddetli olması bekleniyor.

13 İL İÇİN TURUNCU VE SARI UYARI

Turuncu kodla uyarılan iller ise Aydın, Çanakkale, Manisa, Balıkesir ve İzmir oldu. Sarı kodla uyarılan iller şöyle sıralandı: Bilecik, Bursa, Kocaeli, Yalova, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne.

KOD SARI UYARISI NEDİR?

Hava potansiyel olarak tehlikelidir. Her ne kadar varsayılan meteorolojik olay olağandışı olmasa da, meteorolojik koşullardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

KOD TURUNCU UYARISI NEDİR?

Hava tehlikeli. İddia edilen meteorolojik olay sıklıkla meydana gelmemektedir. Hasar ve kayıplar mümkündür. Aşırı önlemler alınmalı, güncel meteorolojik koşullar ve varsayımlara uyulmalıdır.

muthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu