İş

DTSO, NEET’lerin İstihdamını Hedefleyen Proje Başlattı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Fen Eğitimi Vakfı, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve AB Gençlik ve Değişim Derneği iş birliği ile İnsan Kaynakları Operasyonel Programı çerçevesinde desteklenen “NEET’lerin Dijital Tasarım Sektörlerinde İstihdamı Projesi” yürütme mercii Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’dır. başladı.

Toplam bütçesi 315 bin avro olan projenin sözleşmesi Mayıs 2023’te imzalandı. 1 Ağustos 2023 tarihinde başlayan proje ilk olarak yerelde iş birliği yapılacak kurumlarla paylaşıldı. Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü, Yenişehir Halk Eğitim Müdürlüğü, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve AB Gençlik ve Değişim Derneği’nin katıldığı projenin startı uygulama meclisi toplantısıyla verildi. DTSO İcra Kurulu Üyesi Faruk Korkmaz, AB destekli projede 12 ay boyunca 150 gence animasyon, sinema, web tasarımı ve grafik tasarım alanlarında eğitim vereceklerini belirterek, “4 aylık eğitimin ardından 4 aylık eğitimin ardından onların 4 aylık iş bulma süreci Hedefimiz nitelikli eğitim programlarından yararlanarak 150 genci istihdam etmek.

Korkmaz, Ağustos ayında eğitimlere başvuru alacaklarını, mülakatları yapacaklarını ve Eylül ayında eğitim programlarına başlayacaklarını bildirdi. .

Seçilen eğitim programlarından mezun olanlar için özel departmanlardan talep aldıklarını, becerilerini geliştiren gençlerin Diyarbakır’da veya farklı merkezlerde rahatlıkla istihdama katılabileceklerini kaydeden Korkmaz, projenin Diyarbakır Sanayi bünyesinde hayata geçirileceğini söyledi. Eğitim programlarından yararlanmak isteyen gençler ile eğitim vermek isteyen eğitmen ve uzmanların bulunduğu Endüstri Okulu’ndan detaylı bilgi alınabilir. kaydedildi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu